You are not connected. Please login or register

 » Inne » 
Śmietnik
 » Chibi!Wampo!Menel

Chibi!Wampo!Menel

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Chibi!Wampo!Menel on Wto Kwi 22, 2014 4:38 pm

Gość


Gość
Imię: Viorica

Nazwisko: Popescu

Państwo/miasto/rejon/whatever: Republika Mołdawii, chociaż używana jest też nazwa Republika Mołdowy.

Wiek: W realu około 655, a w papierach 10.

Opis wyglądu: Niska dziewczynka o wzroście równym 130 cm. Drobna i delikatna, niemal jak duża lalka. Właściwie, można pokusić się o stwierdzenie, że Vio wygląda zupełnie jak skurczona w praniu wersja swojej starszej siostry, Rumunii. Ma dość bladą cerę, wielkie, czerwone oczy, ba, nawet same rysy twarzy niemal takie same, jak Vivi. No i tak samo jak ona, Viorica również jest wampirzycą. Jedyne co odróżnia ją od siostry to brązowe włoski, zwykle związane w dość niedbałe kucyki, oraz kilka delikatnych piegów na nosie.
Sposób jej ubierania przywodzi na myśl menela, lumpa, albo inną równie lubianą przez wszystkich osóbkę. Najczęściej nosi totalnie za duże ubrania, które jeśli nie wyglądają jak psu z gardła wyjęte to z pewnością zdaniem wielu osób jedyne do czego się będą nadawać to szmaty do podłogi, albo śmietnik. Najczęściej jednak Mołdawka ubiera gigantyczny, połatany płaszcz, w którym to dosłownie się topi. Do tego zakłada mały kapelutek, podobny do tego, który nosi Rumunia. Urban legend głosi, że pod ten płaszcz nie wkłada zupełnie nic.

Opis charakteru: Ogólnikowo charakter Mołdawki można określić jako „wieczne dziecko”. Jest to osóbka niezwykle optymistyczna, radosna i pełna życia. We wszystkim szuka tej jaśniejszej strony. W końcu nie ważne jak źle jest, zawsze jest jakieś wyjście! ...Może to właśnie takie nastawienie i dziecinna ufność sprawiły, że od zawsze trudno było jej zachować niezależność i od najmłodszych lat ulegała wpływom tych silniejszych krajów, kilkakrotnie znikając z mapy. Możliwe, że to jest właśnie przyczyna jego ulegania wpływom. Mołdawia często będąc w towarzystwie innych osób, traktuje kogoś w inny sposób.
Chociaż o dziwo taka sytuacja nie zabiła w niej dziecięcej natury i beztroski... chociaż ta beztroska może być czasami zgubna, a już na pewno kłopotliwa. Zwłaszcza jeśli okazuje się, że słucha tego, co do niego mówią tak na pół gwizdka, a potem okazuje się, że wpakowała się z tego powodu w jakieś bagno.
Jednak, mimo tego sposobu bycia sprawiającego raczej wrażenie radosnej idiotki, nieświadomej trudów życia...Jest to tylko pozór. W rzeczywistości Viorica to strasznie pracowite stworzonko i świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że bez ciężkiej pracy nie da się wiele osiagnąć. Zwłaszcza jeśli trzeba sobie wypracować w miarę godny byt, czyż nie? Bywa też strasznie oszczędna... żeby nie powiedzieć skąpa. Na przykład, nie widzi sensu w kupowaniu nowych ubrań. Ma to, co ma, a jak się dziura zrobi, można przecież załatać!
Potrafi być niesamowicie denerwująca i uparta. A już zwłaszcza kiedy jej się nudzi. Zdarza się, że będzie za kimś łazić i zagadywać, nawet jeśli ta osoba wcale nie chce rozmawiać... Nie ważne, że nie chce. Mołdawia i tak spokoju nie da.
Straszna z niej beksa. O ile na ogół da sobie radę bez nikogo to postawiona w trudniejszej sytuacji... zapewne momentalnie rozbeczy się i będzie wołać siostrzyczkę na pomoc. Podobnie sprawa ma się w przypadku kiedy się czegoś boi Chociaż wystraszenie jej nie jest aż tak łatwą rzeczą... Ot, najlepszy sposób na trudne sytuacje – w ryk.

Zainteresowania: Praca w polu, zabawa z... praktycznie każdym, kto sie napatoczy i próby szycia różnych "cudów" z przypadkowych skrawków.

Inne:
- W Mołdawii produkuje się bardzo dużo wina. Jest ono tam traktowane jak narodowy wyrób.
- O ile dla nas chłop z furmanką to widok dość rzadki, o tyle w Mołdawii to równie częste co widok samochodu, czy roweru.
- Mołdawski Rząd prawdopodobnie tylko nazywa się demokratycznym, jednakże wielu mówi, że nadal rządzą tam komuniści.
- Z niepodległością Mołdawii jest tak, że do przed rozpadem ZSRR praktycznie nie istniała.
(z trochę innej beczki)
- Vio ma tendencję spać w dziwnych losowych miejscach. Np. Zwinięta w kłębek w kartonie, albo opatulona śpiworem i schowana pod stołem. I jakoś nie słucha ludzi, którzy mu mówią, że przecież ma łóżko. Siostra sypia w szafkach, więc Mołdawka też ma prawo!
- Nie jest ani nałogowym palaczem, ani alkoholikiem, jednak od czasu do czasu pali i pije. Głównie w chwilach dużego stresu.

Relacje:
Rumunia – starsza siostra i jednocześnie osoba, na której Mołdawia polega najbardziej. Cokolwiek złego by się nie działo, jakikolwiek problem by nie zaistniał, jedno jest pewne – Vio na bank poleci z tym do Vivi. Jednak nawet mimo takiego zaufania, nadal trudno jej zadecydować czy na pewno chce stworzyć z siostrą jedno państwo. Możliwe, że to przez fakt, że przecież Rosja powtarzała, że nie można aż tak polegać na innych...
Naddniestrze – kompletnie nielubiane rodzeństwo. Ale odłączyć się i tak nie pozwoli, nobowkońcu.
Rosja – przerażająca, okropna, ostatnie czego Vio chce to do niej wracać. Ale... z jakiegoś powodu mimo, że się Anyi boi, nadal nazywa ją „starszą siostrą”. Możliwe, że Mołdawia po prostu jeszcze nie wyszła do końca z komunizmu i z tego względu nadal uznaje Rosję za takie... zastępstwo za prawdziwą siostrę? Trudno określić. Jednak pewne jest, że woli nie przebywać z nią za długo w jednym pomieszczeniu.
Ukraina – osobiście nic do niego nie ma. W chwili włączenia do Związku Radzieckiego została częścią Ukraińskiej SRR. Właściwie, nawet Ukrainka lubi... ale tak po cichu, bo przecież siostrzyczka go nie znosi.
Białoruś – krótko. Jest straszny, pomaga Naddniestrzu, nie lubi go.
Turcja – kolejna niejasna relacja. Z jednej strony za nią nie przepada, bo przecież okupacja, ale... jakoś tak powoli próbuje tę relację naprawiać.
Austria - ...ależ ona go wkurza. To bycie arystokratką i siedzenie na tyłku, zamiast wziąć się za robotę. No kobieto, no!
Polska – nawet lubi. Kiedyś była częścią Rzeczpospolitej Obojga Narodów, więc miała z nią trochę do czynienia. Jedna z niewielu osób, do których stosunek nie będzie zmieniać się jak w kalejdoskopie.
Węgry – lubi... albo lubiłaby, gdyby nie ten jej stosunek do siostrzyczki. Chociaż do osoby jako takiej za bardzo nic nie ma, przecież spór z nim to nie jego sprawa, a Rumunii. Jednak jeśli zauważy kłótnię Węgra z Rumunką, momentanie staje po stronie siostrzyczki...
Litwa – poznał ją za czasów RON, a później miały też ze sobą trochę styczności w czasach ZSRR. W sumie, trudno jej określić czy Litwinkę lubi, czy też nie. Z pewnością podziwia jej pracowitość i opanowanie.
Prusy – bardziej kojarzy ją jako NRD. I z tych nielicznych sytuacji, kiedy miała z nią styczność, może wywnioskować, że jest to wysoce denerwująca osoba... Ale siostrzyczka mówi, ze to przyjaciółka, więc może nie jest aż taka zła...?

2 Re: Chibi!Wampo!Menel on Wto Kwi 22, 2014 4:49 pm

Dobrze jest, nie narzekaj. Akcept~

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

 » Inne » 

 » Chibi!Wampo!Menel

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach