You are not connected. Please login or register

Geld, tulpen en konijnen

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Geld, tulpen en konijnen on Czw Maj 08, 2014 7:11 pm

Gość


Gość
Imię: Emma

Nazwisko: Boerhaave

Państwo/miasto/rejon/whatever: Koninkrijk der Nederlanden

Wiek: 22

Opis wyglądu:
Wysoka i silna blondyna o wiecznie poważnej buźce. Z papierosem w buzi i przeszywającym spojrzeniem zielonych oczu wydaje się być zimna i zdystansowana. Wiele nacji może się jej bać ze względu na pozę jaką przyjmuje. Codziennie w towarzystwie ukochanego szalika kroczy dumnie do pracy i z powrotem… Na czole ma widoczną bliznę, której się w ogóle nie wstydzi. Grzywkę, którą mogłaby ukryć cięcie zaczesuje do tyłu lub na bok.

Opis charakteru:
Cechuje ją bezpośredniość i szczerość. Ceni wolność i indywidualność. Jest niezależna i samowystarczalna. Myśli przyszłościowo, wyprzedza swoją epokę. Ma zdolność obiektywnej oceny sytuacji, gdyż potrafi się zdystansować od emocji. Najważniejsza jest równowaga. Myśli w sposób pragmatyczny i rzeczowy. Jest pracowita i dokładna. Wie, że aby coś posiadać, trzeba się postarać. Niechętnie dzieli się z innymi. Uważa, że każdy powinien sam o siebie zadbać. Nie zna lenistwa, ceni swój czas i umiejętnie wykorzystuje każdą minutę życia. Praktyczna i doświadczona osoba. W dodatku samowystarczalna i zaradna. Nie istnieją dla niej tajemnice lub sprawy, których nie dałoby się w logiczny sposób wytłumaczyć. Kobieta czynu. Urodzona dyplomatka ze smykałką do biznesu. Jest stanowcza i potrafi dopilnować swoich interesów. Mały z niej sknerus… Nie wyda centa na przyjaciółkę Marysię, a tym bardziej na innych. Wraz z braćmi trzyma Benelux w ryzach. Gotowa sprzedać własnego sąsiada za pieniądze, co za tym idzie – potrafi być zupełnie wyprana z uczuć. Brat stara się pokazać Holandię w lepszym świetle. Świadczy o tym fakt iż w rozmowach cicho przyznaje, że czyta ona poezję, uwielbia tulipany czy króliczki. Sprawia wrażenie chłodnej blondyny o kamiennym sercu. Stroni od nieodpowiedzialności i głupoty znajomych. Ludzie często uważają ją za tajemniczą i nieprzewidywalną osobę. Nałogowa palaczka idąca po trupach do celu. Jest pedantyczna, dokładna i wyrafinowana, kocha porządek, czystość i higienę, czasem przejawiają arystokratyczną rezerwę i uwielbienie dla konwenansów. Dom traktuje jak fortecę czystości. Woli zjeść w mieście, aby nie pobrudzić idealnie wyczyszczonej kuchenki. Mistrzyni krytyki. Przy pierwszej lepszej okazji wytknie najdrobniejszy błąd, zwłaszcza osobom, za którymi nie przepada. Cynicznie podchodzi do wielu spraw. Jej wyraz twarzy zwykle wyraża chłodne opanowanie i spokój. Wie czego chce i tak pozostanie. Kropka.
Zainteresowania:

Oczywiście sposób zarabiania i gospodarowania pieniędzmi, muzyka, książki (poezje), tulipaaaany, hodowanie króliczków, języki obce, sport – łyżwiarstwo i jazda na rowerze, podróże, polityka, historia…

Inne:

- Kraj ten jest znany głównie z tulipanów, serów i wiatraków, a także z  liberalnego podejścia do związków homoseksualnych  i zażywania narkotyków.
- Święty Mikołaj pochodzi z Hiszpanii i przypływa łodzią by obdarować grzeczne dzieci prezentami. Niegrzeczne zaś zabiera ze sobą.
-Łyżwiarstwo to coś co każdy Holender ma zapisane w genach. Gdy tylko przyjdzie mróz Holender bierze wolne i idzie na kanały ślizgać się na “naturalnym lodzie” (natuurijs).
-Jest to naród, który słynie z zamiłowania do rowerów. Rower ma tam praktycznie każdy obywatel. Szacuje się, że rowerów w Holandii jest dwa razy więcej niż samochodów. Obecnie Holandia może się pochwalić aż 15000 kilometrami dróg rowerowych.
- Holandia to największy na całym świecie eksporter piwa. Każdego roku eksportowane jest ponad 1,5 miliarda litrów piwa.
-Za najprzyjemniejszy rodzaj oderwania się na chwilę od pracy uważają Holendrzy przerwę na pogaduszki ( kletsen, babbelen) i wymianę najnowszych ploteczek (hol.: roddelen)
- Holendrzy, po Skandynawach, wypijają najwięcej kawy z wszystkich narodów na świecie. Kawa musi być! To jest napój nieodłącznie związany z tym krajem. Statystycznie wypija się 165 l kawy rocznie na głowę mieszkańca - to jest więcej niż piwa, lemoniad i herbaty. Kawę pije się cały dzień a już na pewno o godz. 11, 16, i 20.


Moja komoda żywi się osami (?)

2 Re: Geld, tulpen en konijnen on Sob Maj 10, 2014 1:46 pm

Akcept c:

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach