You are not connected. Please login or register

 » Wypadalo by przeczytać » Regulamin » Regulamin. Wow.

Regulamin. Wow.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Regulamin. Wow. on Wto Cze 03, 2014 1:16 pm

Administracja - Hong Kong, Anglia, Meksia, Chiny, pani Polska, OCZYWISTA PORTUGALIA i Licia w domyśle!
Forumowy Grammar Nazi -  Meksyk

  TO, CO TYGRYSKI LUBIĄ NAJBARDZIEJ (podstawowe zasady):1. Jak każdy dobrze wie, osobą najważniejszą jest na każdym forum administrator. Dzierży on berło władzy, którym tłucze po łbach nieposłusznych użyszkodników. Nie zalecane jest spieranie się z nim, bo ma on rację zawsze – nawet, gdy jej nie ma. Life is brutal, jak to śpiewał Panasewicz. Załatwia sprawy plebstwa użytkowników w iście ślimaczym tempie, ale chcąc nie chcąc musicie mu to wybaczyć. W końcu to admin.
2. To forum osadzone jest w realiach mangi Hetalia, postacie muszą być z nią związane. Postacie z kanonem niezwiązane będą usuwane.
3. Regulamin patrzy i dotyczy każdego bez wyjątku od momentu rejestracji. Nieprzestrzeganie go może skończyć się ostrzeżeniem, banem czasowym lub w ostateczności permanentnym banem dla użyszkodnika, co wiąże się z utratą konta. Jako iż dotyczy on każdego, proszę na dole postu z KP napisać: ‘Moja komoda żywi się osami’.
4. Kłótnie zarówno z administracją jak i z pozostałymi użytkownikami są zabronione. A jeśli już musicie, kłóćcie się gdzie indziej niż tam, gdzie zmuszeni są to oglądać pozostali użyszkodnicy, ponieważ forum to zostało stworzone z myślą o wspólnej zabawie, nie do załatwiania spraw prywatnych. Postacie natomiast mogą się spokojnie zabijać spojrzeniami i wyrywać kłaki z głów znienawidzonych współlokatorów fabuły, im na to zezwalamy.
5. W przypadku, gdy podczas rejestracji wystąpi błąd: nazwa naszej postaci jest zajęta (a na forum nikogo takiego nie ma), na końcu nazwy dodajemy kropkę (np.: ‘Liechtenstein.’).
6. Na napisanie KP macie miesiąc. Po dwu miesiącach bez oznak życia user otrzymuje e-mail ostrzegawczy. Po kolejnym miesiącu bez reakcji postać zostaje zarchiwizowana, tj. wystawiona do adopcji przez innego, dowolnego użytkownika. Jeśli przez dłuższy czas nikt nie wyrazi chęci przygarnięcia postaci, porzucone konto zostaje usunięte całkowicie.
7. Miejcie litość, niech nikt nam tu nie zachodzi z nikim w ciażę.
8. Przed rozpoczęciem rozgrywki fabularnej należałoby jakoś się zaprezentować innym – stąd też nielubiana przez nikogo konieczność uprzedniego napisania KP – Karty Postaci. Bez zaakceptowanej KP nie można rozpocząć kreowania losów naszej postaci. Ku pokrzepieniu waszych serc wprowadzona jest zasada postawiona ponad boskość administracji – także i oni dla każdego swojego konta muszą stworzyć ładną, przykładną Kartę. Musi być ona (cóż to, same rozkazy w tym regulaminie!) napisana zgodnie ze wzorem, który bez problemu znajdziecie w tym temacie. Miłego pisania zgodnie z regułami. Niczym rozprawki w gimbazie na języku polskim. Wiem, że to kochacie. Żadnej wolności. A tak na poważnie, KP rozbudowane są bardzo mile widziane.
9. Rozmiary avatarów (avatar – obrazek przedstawiający naszą postać) są ograniczone. Ich maksymalna szerokość to 200 pikseli; przy wysokości macie nieco większą swobodę, jednakże i z tym proszę nie przesadzać, by nie rozciągać niepotrzebnie forum.
10. Siły wyższe, to znaczy Wasi drodzy admini sprawujący pieczę nad boskością tego przybytku, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za skoki w boki, handel organami, nieprzestrzeganie zasad BHP i wszelkie niezgodne z prawem wyczyny użyszkodników.
11. Całe forum i zamieszczane tu wszelkiego rodzaju przejawy twórczości objęte są prawami autorskimi, odwiecznymi i nienaruszalnymi, których podkradanie, publikowanie gdziekolwiek indziej i sprzedawanie na czarnym rynku za bezcen jest niezgodne z prawem polskim i wysoce tępione. Nie po to administracja (no, użytkownicy, też, też *pat pat*) trudziła się, kreując forum, by ktoś bezprawnie zgarnął leniwą ręką całą ich pracę i ziewając wkleił gdzie indziej. Aż wyć się chce, aż wyć się chce. Szmugler jest tylko jeden, a konkretnie – Smuggler. I tego się trzymajmy.  GRAMMAR NAZI PATRZY (posty):


1. Posty należy pisać w trzeciej osobie liczby pojedynczej (chyba że wasza postać ma rozdwojenie jaźni lub dwie głowy) czasu przeszłego.
2. Przekleństwa są dozwolone, ale nie nadużywajmy ich (tutaj spoglądamy z przymrużeniem oka na Molossię, jej to ograniczenie nie dotyczy <3 ).
3. Post nie może się składać w całości z emotikon, które to tak czy inaczej nie są mile widziane na fabule.
4. Posty fabularne można zacząć pisać dopiero po tym, jak nasza KP zostanie zaakceptowana.
5. Offtopować można jedynie w wyznaczonych do tego miejscach – w przypadku offtopowania w postach fabularnych proszę treść oddzielić od wiadomości fabularnej, wpisując ją między //slashami// lub jakimiś innymi znakami, niech po prostu będzie jasne, co mówi postać, a co user.
6. Nie zapominajmy, że cywilizowani ludzie to kulturalni ludzie, dlatego też – chociażby ze względu na potencjalnych użytkowników bardzo małoletnich lub po prostu dojrzalszych, a mniej perwersyjnych – uprasza się nie zamieszczać na forum treści o charakterze erotycznym, a także zachęcającym to życia poza prawem etc. A jeśli już, to teksty takie zamieszczajcie między [ spoiler ] [/spoiler ].  RĘKA, NOGA, MÓZG NA ŚCIANIE (co nieco o postaci):


1. W świecie tegoż forum każdy kraj posiada płeć odwrotną do oryginału, jaki pojawia się w mandze (przykładowo: Rosja będzie pomykać w sukni, Liechtenstein będzie wyjątkowo słodkim młodszym braciszkiem, a Polska... *niepewny zerk w stronę kurtyny* ...Czy w takim razie Polska będzie femką czy jak to w tym wypadku zadziała?). Jeśli nasza postać w Hetalii nie występowała – mamy dowolność przy jej tworzeniu.
2. Dozwolone jest posiadanie dwóch kont. Względnie trzech, o ile dacie Hon Hon w łapę dwa pozostałe będą dostatecznie aktywne – w tym wypadku trzecie konto jest nagrodą za aktywność. Zatem mamy tu opcje: „dwa kanony”, „dwa OC” lub „kanon i oc”. No i to tajemnicze trzecie konto.
3. Multikonta nie powinny być ze sobą powiązane – a jeśli już, to dobierzmy postacie tak, by nie miały zbytnio okazji i powodów do spotkania. Generalnie to najlepiej byłoby, gdyby znajdowały się na innych kontynentach.
4. Postacie noszą polskie i nieoficjalne nazwy, np. zamiast „Konfederacja Szwajcarska” w miejsce nicku wpisujemy  „Szwajcaria”. No i rzecz jasna nie tworzymy postaci, których nicki to ich imiona. Nazwy krajów, nie imiona. Proste, nie?


  > CC (postaci kanoniczne):


1. Postaci muszą być stworzone tak, by nie odstawać za bardzo od oryginałów zawartych w Hetalii.
2. I... w sumie tyle, jeśli chodzi o kanony. W zasadzie byłoby miło, gdyby użytkownicy nie zagarniali od razu dwóch kanonów, a zamiast tego stworzyli choć jedno konto OC. Wtedy inni mieliby szansę na pokierowanie ulubieńcami z Hetalii.


  > OC (postaci własne):


1. Przy tworzeniu CC przed rozkręceniem się powstrzymują nas pewne narzucone przez Hidekaza reguły. W przypadku OC tych reguł brak – możecie tworzyć postać od podstaw.
2. Jest tylko jedna zasada: Nie robimy Mary Sue. Każdy ma jakieś wady.
3. Przy tworzeniu postaci nie zapominajmy o stereotypach. Nie możemy zrobić np. Czechów, którzy nie piją piwa.
4. I jedna prośba do was - by ograniczyć chaos, nie tworzymy personifikacji mało znanych. Nie kreujemy Tłuszczu czy Trzepnicy tylko dlatego, że tam mieszkamy. Jesli już chcemy stworzyć jakąś miejscowość, to niech będzie ona duża lub przynajmniej z jakiegoś powodu znana, zatem takie osobistości jak np. Warszawa czy inne stolice. Rozumiecie - napierw zajmijmy wszystkie CC i inne duże kąski, a dopiero potem bijmy się o okruszki.  TEN KWADRAT NA DOLE TEŻ MA ZASADY (chatbox):

1. Na chatboxie można zarówno swobodnie offtopować jak i pisać wiadomości fabularne, tj. kierować losami naszej postaci. Należy pamiętać, że wydarzenia, które mają miejsce na chatboxie, mogą, ale nie muszą mieć odniesienie w postach. Znaczy to tyle, że jeśli na cb np. Kuba rzuci w Meksyk krzesłem, powodując wstrząs mózgu (historia prawdziwa), to nie znaczy to, że koniecznie trzeba to uwzględniać w historii kreowanej w postach. Tak jakby to nigdy się nie zdarzyło.
2. Na chatboxie można pisać fabularnie również bez zaakceptowanej kp.
3. Rozgrywka trwa na terenie hotelu, zatem w budynku i w jego okolicach.
4. Czynności zapisujemy między **, np.: „ Piekę bawłecznik *dosypuje środków przeczyszczających do ciasta* ” (... o sens tego zdania proszę nie pytać. ;7; ).
5. (Aby nie było nieporozumień, wiadomości niezwiązane z fabułą – czyli jako userze – zapisujemy w nawiasach, po ukośnikach, czymkolwiek, byle tylko było wiadomo, co fabuła, a co nie.)  TEKST DROBNYM MACZKIEM NA DOLE KARTKI (P.S.):

Regulamin pierwotnie stworzony przez administratorkę Hong Kong, zmodyfikowany i rozbudowany przez użyszkodniczkę Meksyk, która uparła się, że zabawi się w grammar nazi i poprawi wszystkie teksty zamieszczone na forum. Wszelkie niedomówienia czy błędy zawarte w regulaminie sugerujemy wskazać, tak by można było szybko naprawić usterki.
Enjoy.

Zobacz profil autora http://www.wheatpodlaska.deviantart.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

 » Wypadalo by przeczytać » Regulamin » Regulamin. Wow.

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach