You are not connected. Please login or register

Malwiny, Falklandy. Jak kto woli~

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Malwiny, Falklandy. Jak kto woli~ on Pon Cze 23, 2014 1:11 am

Gość


Gość
FALKLANDY (Falkland Islands)/MALWINY (Islas Malvinas)
*Na wstępie macha autonomią. Tatuś wtrąca się tylko w politykę zbrojną bo ona sama nie potrafi się obronić*

Imię: Blanca

Nazwisko: Kirkland

Państwo/miasto/rejon/whatever: Falklandy

Wiek: Z wyglądu 15-16 lat.

Dzień i miesiąc urodzenia: 14 czerwca 1982 (Duży argentyński garnizon w Stanley został zdobyty i konflikt pomiędzy Anglią i Argentyną o Falklandy (Malwiny) praktycznie dobiegł ku końcowi. Dowódca argentyńskich sił Mario Menendez podpisał akt zawieszenia broni.). Choć wyspy Blanci zostały odkryte już 14 sierpnia 1592r. to będąc pacyfistką wybrała tą datę na urodziny aby podkreślić jak bardzo jest zadowolona z faktu, że wojna się zakończyła. Jej urodziny są jednocześnie rocznicą zakończenia walk i rozpoczęcia spokojnego życia.

Opis wyglądu: Prawie całkowicie blada skóra, u niej niestety nie ma wysokich temperatur, więc i opalenizny nie ma jak złapać. Chyba, że wybierze się do "brata" do Argentyny, ale i tak opalenizna szybko jej schodzi. Dziewczyna ma długie, brązowe włosy, które sięgają gdzieś do łokci i są mocno kręcone. Układają się w coś na wzór dwóch kitków (warkoczy, loków?). Często nosi różne spinki we włosach, w kształcie motyli lub kwiatów. Jej oczy są jasno-szare i pomimo bycia rodziną Anglii nie ma wielkich brwi. Najczęściej ma na sobie przydługi sweter wełniany w pastelowym kolorze i brązowe spodnie, na szyi bardzo często nosi szalik dobrany kolorystycznie do swetra. Poza tym lubi też bardzo ciepłe bluzy. Od święta ubiera spódniczki i eleganckie bluzeczki. Lubi jednak zwykłe bluzki z niewielkimi dekoltami. Patrzy na wygodę, a nie na elegancję. Do tego czarne półbuty i mamy kompletny ubiór. Blanca poza tym jest dosyć niska, mierzy zaledwie 156 cm, fizycznie wygląda na jakieś 16 lat. Do tego ma małe piersi, rozmiar duże A/małe B.

Opis charakteru: Blanca zazwyczaj jest spokojną i bardzo przyjazną dziewczyną, przy obcych robi się trochę nieśmiała. W pierwszej chwili jest jak taka przestraszona owieczka, ale wystarczy jej okazać odrobinę serca i zaraz otwiera się przed innymi. Wtedy z uśmiechem na twarzy może prowadzić rozmowy na różne tematy. Najlepiej czuje się w gronie bliskich sobie osób, jej samej ciężko zagadać do kogoś kogo nie zna ze względu na swoją nieśmiałość. Jako dziecko Anglii bywa czasem sarkastyczna i naburmuszona, ale są to rzadkie przypadki. Przez większość czasu można się z nią dogadać bez problemu. W przeciwieństwie do Anglii nie tak łatwo ją zdenerwować i przede wszystkim Blanca nie złości się o drobnostki. Zawsze stara się jak najlepiej wykonać swoje zadania i nie pozwala sobie nawet na chwilę odpoczynku dopóki nie skończy swojej pracy. Chce wszystko skończyć jak najszybciej aby mieć jak najwięcej wolnego czasu. Uwielbia podziwiać przyrodę, szczególnie pasjonują ją pasące się owce. Ma nawet własną owieczkę, z którą często rozmawia, nie zabiera jej jednak nigdzie ze sobą gdyż boi się o nią. Poza tym uwielbia gotować i trzeba jej przyznać, że jest naprawdę dobrą gosposią. Oczywiście najchętniej gotuje angielskie dania choć fascynuje ją również kuchnia włoska i francuska. Jej specjalizacją jest przyrządzanie baraniny oraz ryb gdyż z tego głównie żyją ludzie na jej wyspach. Nie cierpi przemocy, jest stu-procentową pacyfistką. Widząc kłótnie stara się im jakoś zapobiec, nie mówiąc o przemocy. Nigdy nie miała broni w ręku i nie zamierza tego zmienić, będzie się bronić, ale nie atakować. Jej anielska cierpliwość i spokojne usposobienie są wystawiane na próbę kiedy ma do czynienia z hipokrytą, egoista lub kłamcą gdyż nie cierpi tych cech charakteru i osoba, która będzie nagminnie zachowywać się w taki sposób przy niej może w końcu spodziewać się, że oberwie w twarz z otwartej dłoni.

Relacje:

Anglia - mamusia Falkland, z którą dziewczyna spędziła sporą część swojego życia. Przez to przejęła po niej sporo złych nawyków jak chociażby sarkazm, ale na szczęście jest bardziej przyjazna niż ona. Również po niej ma to, że uwielbia herbatę. To ona odkryła jej wyspy, ale nie podbiła i nie uznała za swoje od razu. Zostawiła je bez kolonizacji i zrobiła to dopiero wiele lat później po tym jak wyspy przechodziły kilka razy z rąk do rąk. Przez pewien czas zaniedbywała Blancę nie zajmując się nią zbyt często, ale po stoczonej walce z Argentyną zaczęła o nią bardziej dbać i chronić jej tereny. Do tej pory zajmuje się polityką zbrojną jej wysp aby móc ją chronić.

Szkocja - jej ciocia, świetnie się z nią dogaduje i nie rozumie dlaczego mama ma z tym problemy. Na jej wyspach mieszka bardzo dużo Szkotów i uważa ich za porządnych ludzi, szczególnie, że opiekują się jej ukochanymi owieczkami. Jedyne co jej przeszkadza to to, że strasznie dużo piją i nieraz ją zaciągają do wspólnego picia co zawsze kończy się kacem-mordercą.

Irlandia - kolejna ciocia, ją również lubi, zresztą jak całą rodzinę. Tylko dlaczego ona też nie lubi jej mamy? Nieważne, aby się nie pozabijali. Bardzo mało wie na jej temat i chciałaby poznać bliżej tą część rodziny.

Irlandia Północna - kolejna ciocia, o której mało wie. I podobnie jak z pierwszą Irlandią tak i z tą bardzo chciałaby się spotkać aby poznać bliżej.

Argentyna - samozwańczy brat Blanci, który jej zdaniem ma na jej punkcie niezłą obsesję. Nieważne ile razy by mu powtarzała, że woli być angielską wyspą on ciągle jej proponuje zamieszkanie u siebie i przeniesienie się pod jego skrzydła. Falklandy nie ma nic przeciwko byciu przyjaciółmi z nim, ale zdecydowanie nie chce przejść na jego stronę. Arg ma wstęp wolny do jej domu i chętnie go przyjmie jeśli ten zechce ją odwiedzić, ale nic poza tym. Zdarza jej się wykorzystywać fakt, że chłopak zrobi dla niej wszystko.

Nowa Zelandia - ukochana siostrzyczka, z którą świetnie się dogaduje. Uwielbia jej cudne włosy, które sprawiają, że wygląda jak owieczka. Obie kochają owce i mogą o nich rozmawiać godzinami, tak samo jak zachwycać się czymś uroczym czy po prostu rozmawiać o czymkolwiek. Blanca bardzo jej ufa i nawet powierza jej swoje sekrety. No bo jeśli ktoś przysięga na wszystkie owieczki świata to znaczy, że dotrzyma obietnicy, prawda?

Australia - nie zna jej zbyt dobrze, słyszała o niej tylko od Zelki i wie, że to ich starsza siostra i Zelandia ma do niej blisko. Bardzo chciałaby ją spotkać kiedyś i poznać, zwłaszcza, że podobno ma fajne zwierzątka. No i to rodzina, a rodzinę wypada znać.

Chile - świetnie dogaduje się z tym państwem. Kupuje tam wiele rzeczy, od warzyw po materiały budowlane. Lubi odwiedzać Chile i robić tam zakupy bo wszystko jest dużo tańsze niż u niej. Oczywiście Argentyna nie jest zadowolony z faktu, że jego siostra zadaje się z jego wrogiem.

Hiszpania - przez krótki czas była pod jej opieką, miała okazję nauczyć się jej języka. Poza tym nie łączy ich nic bliższego. Mimo to jednak bardzo ją lubi ze względu na jej przyjazne usposobienie i radość jaką rozsiewa wokół siebie.

Francja - w pewnym sensie Francja była jej pierwszą mamą, ale ona nie uważa tego za nic ważnego. To było dawno temu i nieprawda. Kobieta czasem ją irytuje swoim zachowaniem i jak w większości jest miła, tak gdy Francja ją zdenerwuje zaczyna ją wyzywać od "żabojadów".

Japonia - nie jest to żadna bliska relacja. Ot, Japonia jest jej jednym z dwóch głównych i najważniejszych partnerów handlowych, zarówno przy eksporcie jak i imporcie. Dlatego też Blanca ją bardzo szanuje.

Zainteresowania:
- oglądanie owieczek
- długie spacery, najlepiej ze swoim psiakiem
- rozmawianie o owieczkach
- czyta czasem fantastykę
- opiekowanie się owieczkami

Inne:

O Blance:
- uzależniona od herbaty. Musi wypić co najmniej jedną dziennie. Ewentualnie dwie. A najlepiej trzy.
- jako, że noszenie ze sobą wszędzie owieczki jest ryzykowne dziewczyna naciągnęła swojego "brata" na zakup psa pasterskiego. Tak więc wszędzie chodzi ze szczeniaczkiem rasy Berneski pies pasterski.
- nienawidzi walki, jest pacyfistką
- widzi niektóre magiczne stworzenia, jak chociażby wróżki
- kompletnie nie zna się na magii, ale ostatnio z czystej ciekawości zaczęła czytać książki o magicznych sprawach

O Falklandach:
- Na Falklandach znajduje się ponad 700 000 owiec, ludność zajmuje się głównie hodowlą owiec i rybołówstwem.
- Do tego znajduje się tam również około 500 000 pingwinów
- 70% mieszkańców wysp to Szkoci
- W 1998 roku wokół wysp odkryto złoża ropy naftowej.
- Terytorium Falklandy obejmuje wyspy Falklandy składające się z dwóch dużych wysp noszących nazwy Falkland Wschodni  i Falkland Zachodni, stanowiących około 98% powierzchni archipelagu, oraz ok. 700 mniejszych.
- Zgodnie z konstytucją, głową terytorium jest królowa brytyjska.
- Na Falklandach występuje 13 gatunków endemicznych roślin.
- Większość obszaru Falklandów stanowią tereny równinne, łąki i pastwiska.
- PKB na 1 mieszkańca wynosi 55 400 USD (co daje jej 8 miejsce na świecie)
- Najwyższy punkt - Mount Usborne: 705 m

Moja komoda żywi się osami~ *szczegół, że nie ma komody*

KP używam na innych forach.

2 Re: Malwiny, Falklandy. Jak kto woli~ on Pon Cze 23, 2014 6:26 pm

Fajna karta, akcept c:

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach