You are not connected. Please login or register

~ Chińska Republika Ludowa i jej słodka panda ♥ ~

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Chiny

avatar
Admin
Imię:
Chunyan
Jednak i tak dla wszystkich jest po prostu Yan.
Wołają na nią również Nene (od 'nee-chan' czyli 'starsza siostra')


Nazwisko:
Wang

Państwo:
Aktualnie Chińska Republika Ludowa, niegdyś Republika Chińska i Cesarstwo Chińskie ♥

Wiek:
W dokumentach ma 20...

Opis wyglądu:
Należy zacząć od tego, że prawdopodobnie od razu każdy pozna z jakiej rodziny się wywodzi i czyją jest siostrą. Posiada typową dla swojej rasy urodę - jej skóra przyjmuje odcień żółci, oczy ma wyraźnie skośne z intensywnie bursztynowymi tęczówkami, nos, jak u każdego Azjaty, spłaszczony, podobnie zresztą jak i policzki. Głowa okrągła, niski wzrost, drobne ciałko, w miarę bujne jak na Azjatkę piersi, delikatna skóra i, co właściwie jest najważniejsze, postawa osoby z wyższych sfer. Bo już na początku widać po niej, że nie jest po prostu kolejną dziewczyną, których w tym pięknym dalekowschodnim kraju ostatnio jest jak na lekarstwo... Ona przecież wygląda jak mała księżniczka.
Z żółtym odcieniem skóry idealnie kontrastują jej ciemne włosy, które choć są bardzo cienkie, zawsze potrafią się ułożyć w ciekawą fryzurę. Samą ich długość można określić jako 'do połowy pleców', jednak sama Yan bardzo często je wiąże, gdyż jak sama twierdzi rozpuszczone są tylko na 'specjalne okazje'.
Znaki szczególne? Owszem, posiada jeden, jednak większość osób nie jest po prostu w stanie go dostrzec, gdyś stara się go ukrywać. Chyba najbardziej charakterystyczną rzeczą jest fakt okropnej blizny która zdobi praktycznie całe jej plecy rozciągając się aż od ramienia po miejsce gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Wiele osób się dziwi jak to się stało, że na ciele młodej dziewczyny pojawiło się coś tak silnie rażącego jak dość głęboka, szeroka i duża rana, jednak cóż.. katana zostawia takie pamiątki. A blizna Yan jest 'pamiątką' po szczególnym incydencie z młodości...
Wiele osób uważa też, że jej oczy są szczególne, gdyż jako jedyna posiada ona takowe koloru bursztynowego, wręcz miodowego. Sama Yan uważa, że wolałaby mieć niebieskie, jednak jej są nawet bardziej oryginalne.


Jej ubiór jest ciekawą sprawą. Wiele osób zadziwia czasem swoimi strojami które są połączeniem tradycyjnych strojów chińskich i współczesnej mody.... Z CAŁĄ MASĄ ŚWIECIDEŁEK. Bo zwykłe ubranie jej nie przystoi. Zresztą jest Azjatką, im więcej ma na strój złotych świecidełek, wstążeczek, dzwoneczków, ozdóbek i innych podobnych tym lepiej. Jeśli ktoś myśli, że bardziej ustrojonym być się nie da, to przychodzi pora święta i ona pojawia się jeszcze bardziej ustrojona. Ale... z drugiej strony jej to pasuje. Przecież jest kobiecą wersją cesarza, co innego miałaby nosić jak nie swoje strojne, świecące ubrania?
...mundur. I nie, to wcale nie jest żart. Osoba, która lubuje się w najbardziej świecących i strojnych ubraniach na świecie jednocześnie często paraduje ubrana w... mundur, który od razu przywodzi na myśl jej preferencje polityczne. Zwykle ciemnozielony, rzadziej w wersji męskiej ze spodniami, częściej w żeńskiej, ze spódniczką która o zgrozo nie zakrywa tego, co powinna.... Obie wersje oczywiście ozdobione są czerwonymi gwiazdami i posiadają w komplecie uroczą czapeczkę.
Byłoby jednak błędem uznać, że nigdy nie ubiera się jak 'normalny cywilizowany człowiek'. Zdarzają się dni, kiedy ubiera się w stroje na wzór europejski... jednak wówczas wzoruje się na stylu prezentowanym przez takowe chociażby gwiazdy c-popu, czyli generalnie wciąż zalatuje Azją.


Opis charakteru:
Jej charakter jest... skomplikowany. Nie tylko jest jedną z najstarszych lecz również jedną z najbardziej doświadczonych przez los. Może się wydawać, co tam mogła przeżyć osoba, która większość życia spędziła wylegując się na cesarskich dworach i mając podsuwane wszystko pod szlachetny królewski nosek, jednak... naprawdę wiele przeszła, a życie nie było łaskawe i ściągnęło jej na głowę nieporównywalne wręcz nieszczęścia. Dlatego więc obce osoby, nieznające tych ciemniejszych stron jej życia dziwią się dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej. A zaskoczenie w jej przypadku jest częste, gdyż.. posiada rozdwojenie jaźni. Z jednej strony mamy Yan, która wykształciła się z cesarstwa, z drugiej zaś Yan-komunistkę. Obie mają cechy wspólne, jednak obie również dość znacząco się różnią.

Zaczynając od cech wspólnych...
Właściwie pierwszą rzucającą się w oczy rzeczą jest fakt, że jest strasznie... Narcystyczna. Samolubna, zarozumiała i zadufana w sobie tak mocno, że aż razi. Przesada? Czy znacie drugą osobę, która całkowicie poważnie uświadomi Cię, że... jest Bogiem? Całe życie jej ludzie i szefowie wmawiali jej, że Chiny są bóstwem. Religie, tradycje i ideologie głosiły, że państwo to najważniejsza rzecz na świecie, że jej kraj jest ponad wszystko inne (pierwotnie nazywała siebie samą 'wszystkim tym, co jest pod niebem'). Z tego faktu oczywiście traktowano ją nawet lepiej od cesarzy i tak po kilku tysiącach lat w to po prostu uwierzyła. Oczywiście tak naprawdę nie różni się niczym od innych, jednak jej wiara w fakt bycia Bogiem jest tak silna, że nic ją nie przekona.
Jest osobą bardzo wbrew pozorom bardzo dojrzała. Nie bez powodu pełni funkcje 'starszej siostry połowy świata'. Czuje się odpowiedzialna za swoje rodzeństwo i dlatego, choć może wydawać się, że przesadza, dba o nie jak tylko potrafi i stara się pilnować, aby nie spotkała ich krzywda.
Obie jej osobowości przejawiają też... patriotyzm. Choćby się waliło i paliło nigdy nie będzie przeciw sobie. Ma świadomość, że Chiny są krajem.. specyficznym. Że u niej dzieją się rzeczy, których prawie nikt nie pochlebia, ale ona i tak będzie dumnie wmawiać całemu światu, że tak ma być, że jej kraj jest najcudowniejszy. Że inni się nie znają, bo ona dobrze robi.
Ma również niesamowitą zdolność do ubijania interesów. Jej życie opierało się de facto na 4 okresach: w cholerę bogata -> bogata, ale wszystko oddawała -> najbiedniejsza na świecie -> obrzydliwie bogata. Ciężką pracą dorobiła się takiego statusu, że praktycznie teraz pożycza każdemu. Brakuje komuś pieniędzy? Oh, ona chętnie podzieli się swoimi, wszak dla niej są już tylko ciężarem. Ale uwaga... Lepiej spłacać swój dług, bo inaczej może to bardzo zaboleć.
(Czy USA już zapłaciła ratę ostatniej pożyczki~?)

Ciekawą sprawą jest jej podejście do rodziny. A takową ma dość... liczną. Jest starszą siostrą prawie całego swojego rodzeństwa, wychowała ich i każdemu starała się przychylać nieba, aby mieli jak najpiękniejsze, najlepsze dzieciństwo... a jednak to właśnie jej siostra dwukrotnie próbowała ją zabić, w jej rodzinie dochodziło do brato(siostro?)bójstwa, jej rodzinę dotykały największe rozłamy, wszelkie wojny toczyły się głównie pomiędzy tymi, z którymi była spokrewniona... Ba, przecież ona sama od tak odebrała jednej ze swoich sióstr wszystko, co ta posiadała, uzależniła od siebie dwie inne, a swojego brata zepchnęła na margines robiąc z niego własną prawie zabawkę...
...a mimo to uczy i przypomina wszystkim swoim braciom i siostrą, że muszą być razem i się wspierać. Starała się każdego wychować na osobę szanującą i kochającą swoich bliskich. Bo tak to działa.. Sami siebie możemy pozabijać, ale reszta świata nie ma prawa nas tknąć. Jesteśmy jedną Azją, pomimo iż wbijamy sobie w plecy noże, katany czy co tam innego, to się kochamy jak rodzina. Dlatego Yan zawsze powtarza, że skoro ona wybaczyła siostrze, że prawie ją zamordowała (DWA RAZY...), to cała reszta familli może sobie na wzajem odpuścić i zacząć trzymać się razem.

Pierwsza strona charakteru:
Mówiąc krótko - mała księżniczka. Narcystyczna, egoistyczna, ale i urocza. Potrafi pokazać charakterek, a i jednocześnie czasem się zapomina i zachowuje się strasznie... dziecinnie. A kto bogatemu zabroni? Warto zwrócić uwagę, że jej dziecinność nie wyklucza się z dojrzałością. Bo jest odpowiedzialna i samodzielna, jednak jednocześnie kocha 'słodkie' rzeczy, zachowuje się uroczo, sprawia wrażenie takiego cukiereczka.
Niestety jest... nieufna. Zbyt wiele razy ją oszukano, naprawdę wiele straciła na swojej łatwowierności, więc teraz ciężko jej komukolwiek w cokolwiek uwierzyć. Praktycznie jedynym wyjątkiem jest tu rodzina, która niestety czasem nadużywa tego faktu.
Jest również osobą bardzo pracowitą. Jeśli ma coś do wykonania, to można być pewnym, że zrobi to na określony czas. Uważa, że możesz rozkazać jej każdą rzecz, a ona to uczyni... tylko trzeba znać cenę.
Ważną rzeczą, praktycznie najbardziej adekwatną do tej wersji jej osobowości jest naprawdę słaba psychika. Nie wiele trzeba, aby wpadła wręcz w histerię. Szybko wpada też w depresję, wystarczy aby przez kilka dni z rzędu ją ignorowano bądź wytknięto błędy. Choć wydaje się silna, naprawdę potrzebuje osoby, która się nią zaopiekuje. Pragnienie bycia akceptowanym i opieki jest dla niej aż tak ważne, że już kilka razy wpakowała się w naprawdę szkodliwe związki i prawie utraciła swoją samodzielność.

Druga strona:
Właściwie wykształciła się dopiero, gdy przyjęła nową ideologię, gdy odrzuciła praktycznie stare życie. W dużej mierze przyczynił się do tego świat. Tak, dokładnie, cały świat, który w pewnym momencie, pomimo iż błagała wręcz aby dał jej spokój usilnie próbował robić ją taką 'jaką są inni'. A ona nie chciała być taka jak Europejczycy.. Zrobił ją taką również sąsiedzi. Przez wojny, wszelkie tragedie, zabawianie się jej kosztem i tak dalej.. Właściwie nie miała wyjścia. Mogła albo żyć widząc, jak wszystko, co kocha znika i umiera, albo stać się taka jaka jest - z silnie wypranym mózgiem, jak to niektórzy mówią.
I tak oto powstała Yan-komunistkę. Silna, praktycznie nie przejmująca się niczym...
Przede wszystkim jest sadystką. Bo tak. Tą cechę zdecydowanie przejęła od swojej północnej sąsiadki. Po prostu czerpie przyjemność z robienia komuś krzywdy. Bo zasługuje, bo jest kapitalistą, bo zrobił jej drugiej wersji krzywdę, bo zranił jej rodzinę, bo po prostu miała zły humor i się dana osoba napatoczyła.
Poza jej wartościami, takimi jak rodzina, swój kraj czy wierność przyjaciołom cała reszta się przestaje liczyć. Robi to, na co ma ochotę lub, co we własnym mniemaniu powinna zrobić. Chyba, że pokusisz ją czymś, na czym jej zależy, to zmieni zdanie.
Ta strona jej charakteru uwielbia wręcz wykorzystywać innych. O ile normalnie sama zrobi wszystko dla każdego z własnej pracowitości, tak tutaj nie kiwnie nawet palcem i choćby miała biczem innych zmusić nie kwapi się do pracy. Jak to sama mówi 'jest od wydawania rozkazów'.
Zmienia się również jej podejście do rodziny. O ile normalnie jest odpowiedzialną starszą siostrą, która wychowuje z sercem i miłością, tak tutaj owszem, miłość do rodziny się nie zmienia, odpowiedzialność również, jednak zamiast prosić, pouczać i liczyć, że rodzina posłucha, po prostu może nieposłuszną siostrę czy brata przetrzepać po tyłku czy nauczyć słuchania się jej poprzez inną karę. Tak więc o ile cała rodzinka wchodzi jej na głowę w pierwszym przypadku, to raczej nie polecam podobnych praktyk, gdy wiadomo, że tego dnia akurat obudziła się jako 'ta druga'.
Jej przyjaźń nie jest trudno zdobyć, zwłaszcza, że z reguły jest osobą ławo się przywiązującą. Jeśli takowi przyjaciele byli przy niej, to choć w tej wersji będzie w stosunku do nich oschła to cała relacja przyjacielska pozostanie taka sama.

Podsumowując: jedna jej osobowość to czysta słodycz, od której wręcz dostaniesz cukrzycy, podczas, gdy druga najprawdopodobniej będzie chciała Cię zamordować ♥

Zainteresowania:
• Gotowanie •
Jest jedną z najlepszych kucharek na świecie~!
• Jazda konna •
• Zarabianie pieniążków! >3< •
• Rysowanie •
• Łucznictwo i strzelectwo •
• Ochrona zagrożonych gatunków •
Zwłaszcza pandziątek! ;w;
• Nowoczesna technologia •
Twój smartfon na pewno jest 'Made in China'~
podrabianie k-popu c-pop •
• podrabianie właściwie WSZYSTKIEGO •
• wkurzanie Japonii/Anglii •
• rządzenie się w świecie •
• pożyczanie pieniędzy USA •
• bycie Rosją Azji •
Wszyscy będziecie pod zwierzchnictwem i opieką Chin ♥

Inne:
O samym kraju - Chinach
• Mocarstwo światowe ('Sorki USA, sorki Rosja, ale teraz mi przyznali tą funkcję~ ♥'),
• Tak naprawdę ustrój Chin to 'kapitalizm komunistyczny' - komunizm z gospodarką kapitalistyczną, oficjalni istnieje tam jeszcze demokracja na terenie Hong Kongu i Makau,
• Najludniejszy kraj świata (jakby ktoś nie wiedział XD),
• ...w Chinach produkuje się najwięcej filmów porno,
• 20 państw Oceanii nie uznaje Chin,
• W skład Chin wchodzi terytorium 3 innych państw: cały Tybet, część Kazachstanu i prawie połowa Mongolii,
• W 1997 do Chin powrócił Hong Kong (od Anglii), a 2 lata później Makau (od Portugalii),
• Wszystkie pandy na świecie są własnością rządu Chin. Te, które są w innych krajach są tylko 'wypożyczone', ogólnie jakby ktoś zagarnął jakąś na siebie, to by skończył z kulką w głowie,
• Jedyny kraj, którego boi się Rosja, tyle wygrać ♥,
• Chyba najdłuższa nazwa rządu ever: Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych,
• Obecną stolicę Chin (Pekin) założyli Mongołowie, poprzednią stolicą był Nankin,
• Gwiazdki na fladze Chin oznaczają: największa - Chiny, cztery mniejsze - Kazachstan, Mongolia, Tybet i Mandżuria,
• Język chiński to tak naprawdę ponad 50 różnych języków. Oficjalnym i nauczanym jest chiński mandaryński,
• Osobiście wykastruję każdego, kto uzna, że Chiny nie były aliantem .3.

I o naszej słodkiej personifikacji!
• Urodziny obchodzi 1 października (święto narodowe Chin, dzień utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej),
• Jej rodzina jest największą na świecie. W sumie ma 10 rodzeństwa i 5 kuzynostwa,
• Nie, nie jest najstarsza w całej rodzinie. Ma starszą siostrę - Tybet,
• Obecnie mieszka z czwórką rodzeństwa, którą ma na własność pod swoją opieką: Tybet, Tajwan, Hong Kong i Makau,
• Ma kompleks siostry, tj. 'chęć zmonopolizowania siostry/brata i odgrywania w jej/jego życiu znaczącej roli, połączoną z fantazjami seksualnymi względem rodzeństwa' (tak, ma to wobec rodzeństwa obydwojga płci~),
• Miała kiedyś męża żonę? - Mongolię (unia Mongolsko-Chińska ♥). Uważa to za 'najszczęśliwszy etap w swoim życiu', gdyż razem żyło im się naprawdę cudownie i mieli największe państwo jakie istniało w historii całego świata, pomagali sobie i w ogóle było tak bardzo, bardzo kochanie do póki się nie rozwiedli i Chińcia nie przejęła jego/jej terenów,
• Posiada pandę ♥ o wdzięcznym imieniu... Alfred. Wzięło się stąd, że owa panda dużo je, wszędzie się wpycha i... ogólnie jest taka Alfredowata,
• Jest uczulona na mleko (jak 60% Chińczyków),
• Widzi smoki i jednorożce (chińskie jednorożce mają dwa rogi i są czadowe!),
• Spoza 'Azjatyckich' języków umie całkiem dobrze dogadać się po angielsku i rosyjsku, zna też parę zwrotów po niemiecku (choć nie umie ich wymówić),
• Umie czytać alfabet łaciński, jednak nie potrafi nic w nim napisać, podobnie się sprawa ma z cyrylicą,
• Choć kiedyś była silnie przywiązana do religii obecnie jest ateistką,
• Dużo o sobie mówi.. BARDZO DUŻO,
• 'TO MALEZJA ZGUBIŁA TEN SAMOLOT, NIE JA!' :I


(Hah, taka długa KP *ona nie umie pisać krótkich XD* Charakter na podstawie kanonu+historii+headcanonu+kultury. Dodam jeszcze, że ona ma rozdwojenie jaźni bo... Bo trudno by było przyjąć mi, że kraj, gdzie wykonuje się kary śmierci, łamie prawa człowieka i wgl.. jeden z najbardziej okrutnych krajów świata z mega-propagandą był tylko słodką dziewuszynką >3< *poza tym lubi grać komuchem i ciii XD*)

Moja komoda... wait ja nie mam komody :I
...moja nieistniejąca komoda żywi się osami.

Zobacz profil autora
Jaka dłuuuga karta~ Uchwyciłaś wszystko co było trzeba. Serio.
Akcept z czystym sercem c:

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach