You are not connected. Please login or register

Czech z krwi i kości przybył!

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Czech z krwi i kości przybył! on Czw Kwi 24, 2014 4:53 pm

Gość


Gość
Imię: Imiona: Petr Josef

Nazwisko: Novotny

Państwo/miasto/rejon/whatever: Republika Czeska (Česká Republika)

Wiek:Wygląda na około 20 lat~ (pierwsze wzmianki o Czechach- 1085r, Wratysław II został koronowany na króla, jednak Czechy jako dziś znane państwo pojawiło się dopiero 1 stycznia 1993- rozdzielenie Czechosłowacji)


Opis wyglądu:Petr jest nie bardzo wysokim blondynem o typowych, słowiańskich rysach. Twarz w kształcie lekko przypominającym literę V okalają krótko ścięte, lekko cieniowane blond włosy. Na czoło opada długa grzywka zasłaniająca lekko oczy. Zazwyczaj zaczesana jest na prawą stronę. Oczy, nie za duże, nie za małe, mają ciemnozielony kolorze . Nad nimi delikatnym łukiem ukazują się jasne, cienkie brwi. Wąskie usta chłopaka najczęściej są widziane w promienistym uśmiechu, nie zawsze jednak przyjaznym. Postura jego nie jest może tak okazała, jak u Niemiec czy Rosji, ale nie ma co jednak jej nie doceniać! Potrafi przyłożyć, tak w obronie jak i w ataku, a to, że nie jest „dużym” chłopakiem daje mu możliwość szybszych i sprawniejszych uników. Najczęściej idzie go spotkać w t-shircie, a na nim założonej koszuli. Czechy nie często chodzi w dżinsach, w końcu wymysł zza oceanu! Wystarczy, że w jego kraju tego pełno.. Na nogach najczęściej królują proste, sportowe buty. Na ważniejsze uroczystości, święta, czy na wyjazdy „służbowe” zakłada czeski mundur defiladowy.


Opis charakteru:Czechy to z pozoru przyjacielski chłopak, którego cechy tworzą swoisty kalejdoskop. Jest to niezłomny demokrata, kochający wolność. Tolerancyjny względem wszystkich i wszystkiego, inteligentny i pomysłowy.. i jakże skromny. Z chęcią wykonuje wszelkie narzucone na niego obowiązki ciesząc się, że ktoś go docenia. Gdy coś postanowi, cud musi się stać, aby go od tego odciągnąć. Zawsze pomoże, jeśli tylko go o to poprosisz, nie licz jednak, że bezinteresownie! Lepiej nie pożyczaj u niego nawet najmniejszych pieniędzy- nie oddasz na czas, płać odsetki, i to nie małe...albo zwiewaj. Chociaż i tak to nie ma większego sensu- Petr cię znajdzie i odbierze forsę, jak nie po dobroci to nie zawaha się użyć siły. Faktem jest, że Novotny należy do osób skąpych, niechętnie wydających pieniądze (no chyba że właśnie ma ich mało i musi oszczędzać, wtedy staje się rozrzutny). Niektórzy zarzucają chłopakowi tchórzostwo, co jest.. w pewnym stopniu bujdą. Kiedy trzeba stanie na ziemi twardo i nie da za wygraną. Odwaga i waleczność chłopaka czynią z niego godnego rywala, na co dzień Josef stara się unikać jednak większych starć, przy świadkach.. Petr uważa, że zbyt bardzo naśladuje inne państwa i za szybko asymiluje się za granicą. Największą wadą chłopaka, widoczną od razu jest jego brak wiary w siebie. Wciąż dążąc do jak najlepszych rezultatów nigdy nie jest zadowolony z efektów. Obawia się on państw, które mają dość duże znaczenie w gospodarce międzynarodowej. Czechy nie znosi kłamstwa oraz zbytniej zuchwałości, chociaż tutaj wychodzi na wierzch kolejna wada- z chłopaka niezły hipokryta. Sam sprowokowany nie zwraca uwagi na konsekwencje i próbuje udowodnić jaki to nie jest. A i ściemniać jak z nut też nie rzadko się zdarza. Za to co sam robi nagminnie według niego powinno się wsadzać do więzienia. Oczywiście, nie zauważa tutaj żadnej sprzeczności! Z bardziej przyziemnych spraw warto zaznaczyć, że ma on wyjątkową słabość do.. klasycznych czeskich Hořické trubičky. Chłopak jest wyjątkowo wyczulony na punkcie swojego języka, zresztą nikt nie lubi słuchać jak ktoś obraża dziedzictwo narodu! Tyczy się to także jej imienia- Petr to Petr, nie Piotrek, Piotruś, ni inne bzdurne zdrobnienia. Jeśli już tak bardzo chcesz do niego mówić inaczej- wymyśl pseudonim!


Zainteresowania:
Słodycze @u@.. a tak to różnie, lubi podróżować, poznawać kultury, ale! Nigdy nie da się przekonać do jakiejkolwiek innej, jego jest najlepsza >-< I oczywiście, duma narodowa!.. Uwielbia pić piwo :"D

Inne:
- W 1618 r. czescy protestanci wyrzucili przez okna zamku na Hradczanach dwóch namiestników nowego króla Ferdynanda II (defenestracja praska 1618), którego czeskie stany nigdy nie wybrały na swojego władcę. Wydarzenie to stało się bezpośrednią przyczyną wybuchu wojny trzydziestoletniej (1618–1648).
- W Czechach obowiązuje czterostopniowy podział administracyjny – na 14 krajów, 204 gminy III stopnia, 384 gminy II stopnia oraz 5661 gmin I stopnia. Praga, jako jedyne miasto wydzielone, ma status kraju. Obecny podział administracyjny obowiązuje od 2000 roku. 
- Czeski hymn 'Kde domov můj?' ('Gdzie jest mój dom?'), pochodzi z … satyrycznej sztuki teatralnej z 1834 roku
-Czechy to obecnie jedno z najbardziej zateizowanych państw świata... dlatego też Petr nie przywiązuje wagi do religii.

2 Re: Czech z krwi i kości przybył! on Czw Kwi 24, 2014 9:42 pm

Miło się kartę czytało. Akcept~

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach